Eskişehir Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
İkieylül Cd. Yalbı Sk. Arifbey Apt: No:13/13
guvenlik@eskisehir.net.tr
0542 311 63 84

KALİTELİ ÜRETECEĞİZ YERLİ TÜKETECEĞİZ

11.10.2018 

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz ekonomik sıkıntıyı en az zararla kapatmak için yerli üretime önem verilmesini ve yerli ürünlerin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Ekonomik kriz dünyanın bir çok ülkesini etkilediği gibi yatırımcılara kaliteli üretin tüketicilere de yerli tüketim çağrısında bulundu. Yerli üretime destek verilmesi gerektiğini ve milli gelirim artırılması için çeşitli alanlara para akışı saglâyâcâk çeşitli alternatif kaynaklar sağlamalıyız.

Engiz; Daha önce söylediğimiź gibi ekonomik savaşlar başlıyor. Sadece Türkiye değil tüm dünya ile alakalı bir sorun.
Peki ne yapmamız lazım kendi içimizde kendi kendimizi destekleméli israfdan uzak durmalı kendi içimizde plânlar yapmalıyız.

Ülkemiz çok güçlü bir ülke hedefleri olan ve Dünyada söz sahibi ve daha güçlenerek büyüyen bir ülke bununla birlikte büyük dünya kuruluşları planlarını ülkemiz üstüne oynamaktadır.

Şehrimiz içinde aynı şeyler söz konusu harcâmâlarimizi dikkatli yapmâli ve israfdan kaçınmalıyız. Firmaların fırsat düşkünlüğü yapamamaları lazim milli ve mânevi değerlerimizi unutmamalıyız.

15 Temmuz ruhu ortaya koyup birbirimize kenetlenmeliyiz üretici ve tüketici aynı ortak noktada buluşmalı yerli üretim ve yerli tüketime yönelmeliyiz.

Krizi ranta çevirmemeliyiz sanayide sağlık da turizmde akılcı ve kararlı adımlar atmalıyız. İş dünyası ortak noktada buluşmalı ve birbirini desteklemeli ve şehrin yerel yöneticileri buna destek olması gerekiyor.

Daha önce belirttigim gibi kimse fırsatçılık yapıp halkını ve milletini kazıklamamalı ki Ülkemiz ve milletimiz bu krizden büyüyerek çıkacaktır. Bu konuda devletimize ve milletimize olan güvencimizi vurgulamak istiyorum. Zor zamanda ortak paydada hep beraber hareket etmişizdir.

Gönderen: haber
1195 defa okundu 
 


Ekonomi
Eskişehir’in adını daha çok duyuracağız
"Gelecekteki projelerimizi tamamen yerli yapabiliriz"
“2B ARAZİLERİNDE 748 BİN HAK SAHİBİ TAPUSUNA KAVUŞTU”
"Tarımsal üretimde dünyada ilk 10’da yer alıyoruz"
“ESKİŞEHİR’İ ANİMASYON’DA MERKEZ YAPMAK İSTİYORUZ”